• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Altında sert düşüş sürecek mi ?
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Altında sert düşüş sürecek mi ?
Altın bu hafta, emtia grubunun 13 sene en düşük düzeyine inmesi ile beraber, oldukça kötü bir seyir izledi. Morgan Stanley'e göre vaziyet daha da kötüleşebilir ve en kötü durum senaryosunda, fiyatlar ons başına 800 dolara kadar inebilir.

ÇEYREK ALTIN KAÇ LİRA OLDU?

Aralarında Tom Price'in de bulunduğu analistler, hazırladıkları raporda, "Altının bu düzeylere inmesi için, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'li siyaset yapıcıların getiri artırımına başlaması, Çin pay senetlerinde diğer bir düzeltme hareketi ve merkez bankalarının altın rezervlerinden satış yaplmaları gerekiyor" diye konuştu. 2015 senesi için ücret tahminini değiştirmeyen Banka, ayrı olarak, altının muhtemellen 1,050 dolar civarında işlem göreceğini belirtti.  Altın Perşembe günü ons başına 1,098 dolar civarında izliyor.

CAZİBESİNİ KAYBETTİ

Altın, Fed'in ürem artırımınahazırlanması ve buna bağlı olarak, doların güç kazanmasının tesiri ile, yatırımcılar açısından cazibesini kaybetti. Goldman Sachs Group Inc.'den Jeffrey Currie'ye göre altın 1,000 doların altına inebilir ve Standard Chartered Plc, fiyatlardaki düşüşün muhtemelen süreceğini kaydetti. Altındaki son satış dalgası, Bloomberg Emtia Endeksi'nin 2002den bu yana en düşük düzeyine inmesine yardımcı olurken, ham petrol ve baz ller de değer yitirdi.


Price, 22 Temmuz tarihli raporunda, değerli lleri işaret ederek, "Bu emtia grubu için durum kötüleşiyor," dedi ve "Değiştirmeden bıraktığımız mevcut değerli ller fiyat tahminleri, Temmuz ayındaki satış dalgası ve Çin hisse senedi piyasalarındaki inatçı zayıflığın hemen peşinden, daha fazla aşağı istikametli riziko taşıyor," dedi.
Altın Pazartesi günü ons başına 1,086.18 dolar ile Mart 2010'dan bu yana en düşük düzeyini gördü ve 800 dolar düzeyinin altında en son 2008'de işlem gördü. Morgan Stanley'in 2015 senesi fiyat tahmini 1,190 dolar.

23-07-2015

Facebook Yorumları