• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Atatürk Havalimanında Terör Saldırısı
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Atatürk Havalimanında Terör SaldırısıTürkiye bir gün evvel akşam İstanbul Atatürk Havaalanı'ndan gelen saldırı haberi ile sarsıldı. Saatler 22:00'ı gösterdiğinde havalimanının dış hatlar terminalinde önce silah, ardında da patlama sesleri duyuldu. Havaalanı muhabirlerinin merkezlerine geçtiği 'kanlı' son dakika haberleri ilerleyen dakikalarda yerini ardı ardına yapılan izahlara bıraktı. Tüm bu izahlara göre; terör örgütü IŞİD'in tertip ettiği hain saldırıda 3 canlı bombanın dışında 36 kişi hayatını kaybetti 100'den fazla kişi de yaralandı. 
 

Son bir senedir yine hortlayan ve Türkiye’yi adaleyip kavuran terör bir gün önce akşam kanlı yüzünü bir sefer daha gösterdi. Türkiye’nin yoğunluk itibariyle en büyük hava meydanı olan Atatürk Hava meydanı’na gelen üzerlerinde bomba sarılı 3 hain terörist saat 22.00 sıralarında dış hatlar terminaline geldi.

Kontrol noklarına yakın bir yere kadar girmeye muvaffak olan canlı bombalar önce çantalarından çıkardıkları kaleşnikoflarla çevreye ateş açtı.


Hava meydanı’nda görevli polislerin hatıranda karşılık vermesiyle ortalık bir anda savaş alanına döndü. Birkaç dakika süren çatışmanın hemen peşinden canlı bombalar kendilerini patladırmaya başladı.
Silahlarlardan çıkan kurşunlar ve sonrasında patlatılan bombalar yüzünden 3 canlı bombanın dışında 36 kişi yaşamını yitirdi, 100’den fazla kişi de yaralandı.  Saldırı sonrası olay yerine İstanbul’un dört bir yanından ambulanslar gönderildi. Yaralılar Bakırköy Sadi Misafir Hastanesi başta olmak üzere bölgedeki hastanelerde rehabilitasyon altına alındı.

Olayın şokunun hemen peşinden güvenlik güçleri Atatürk Hava meydanı’nda fevkalade vaziyete geçti. Aprondaki uçaklar dahil hava trafiği hatıranda kapatıldı. Hava meydanı genelinde havadan polis helikopteri karadan da çok sayıda uzman polisle olası teröristler için alarma geçildi. Bölgedeki MOBESE görüntüleri incelemeye alındı. Hava trafiği gece saat 03:00’a kadar durduruldu.
Radyo ve Televizyon Üst Heyeti (RÜTK) İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde olan patlama ile ilgili “Olaya ve sonrasına ait görüntüler için” yayın yasağı getirdi.
Saldırının hemen ardından havalimanına gelen İstanbul Valisi Vasip Şahin operasyonu bizzat yönetti. Ardı ardına yapılan izahların sonuncusu ise gece saat 03:00 sıralarında Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi.

Ankara’dan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile beraber İstanbul’a gelen Başbakan takriben bir buçuk saat  inceleme yaptıktan sonra izahlarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım, “Şu ana kadar yapılan tespitlere göre 36 kişi yaşamını yitirmiştir. Ayrı olarak çok sayıda yaralanma olmuştur. Yaralılar fark hastanelerde rehabilitasyon altına alınmıştır. Bu vesileyle yaşamını yitiren bütün sivil insanlara Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarının acılarını paylaşıyorum. Yaralılara da acil şifalar umuyorum” diye konuştu.

Kaynak : Sözcü

29-06-2016

Facebook Yorumları