• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Avrasya Tüneli geçiş ücretleri ne kadar ?
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Avrasya Tüneli geçiş ücretleri ne kadar ?
Avrasya Tüneli geçiş rotası belli oldu. Göztepe ve Kazlıçeşme arasını 15 dakikaya indiricek olan Avrasya Tüneli'nin geçiş rotası ile beraber geçiş fiyatı de netlik kazandı. 21 Aralık Çarşamba gününden itibaren kullanıma açılacak olan Avrasya Tüneli konusunda tüm merak edilenler şu şekilde : 

AVRASYA TÜNELİ ROTASI

İstanbul'da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek olan Avrasya Tüneli, toplam 14,6 kilometrelik bir rotası kapsıyor. Rotada yolculuk müddeti 100 dakikadan 15 dakikaya kadar iniyor. Avrasya Tüneli'nde hız hududu 70 kilometre olacak. Tünelin rotanını merak eden yurttaşların rotaya bağlı olarak merak ettiği diğer bir sual da “Avrasya Tünel girişi nereden yapılacak?” oldu. Asya kıtasından giriş Harem Üsküdar tarafından olacak; Avrupa kıtasından giriş ise Çatladıkapı Fatih tarafından.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ FİYATI

1 milyar 245 milyon 121 bin 188 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ dolarlık Avrasya Tüneli’ni bitirecek firmalar, tüneli 24 sene 5 ay süresince işletecek. Avrasya Tüneli geçiş fiyatında dolar kuru baz alınacak.Tünelden araç geçiş fiyatları açılış seneninde tek istikamette otomobiller için 4 Dolar artı KATMA DEĞER VERGİSİ, minibüsler için ise 6 dolar artı KATMA DEĞER VERGİSİ olacak. Araç geçiş fiyatı alınacak olan Avrasya Tüneli’nde otomobil içindeki yolcular için her iki istikamette de fiyat ödenmeyecek. Başlangıçta 120 bin ile 130 bin aracın geçmesi beklenen Avrasya Tüneli’nin, iki gidiş ve iki geliş yolunda hem HGS hem OGS ile geçiş yapılabilecek. Ayrı olarak bir nakit gişesi bulunmayacak, araçtaki yolcular için ayrı olarak ödeme yapılmayacak.

26-12-2016

Facebook Yorumları

replika saat
astropay
paykasa
astropay
astropay