• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Dolar ,Euro ve Altın durdurulamıyor
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Dolar ,Euro ve Altın durdurulamıyor
Merkez Bankası'nın (TCMB) ürem tarafında bir adım atmak için AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Merkez Bankası'nı (FED) bekleyeceğine işaret etmesi, seçim belirsizliği ve Türkiye genelinde güvenlik kaygıları TL'de sert değer kaybının sürmesine kapı aralarken, dolar bu sabah Asya seansında hacimsiz piyasada 3 TL'ye kadar yükseldi.  

Türkiye'de piyasaların açılmasıyla dolar dünkü kapanışının yüzde 1.3 üzerine çıkarak 2.9630 TL düzeylerinden euro ise 3.3020 TL düzeylerinden işlem gördü. 

Bir gün önce saat 1649'da 2.9280/2.9290 düzeyinde olan dolar/TL sabah erken saatlerde yeni tarihi doruğu olan 3.0020'ye kadar yükselmesinin hemen peşinden saat 0859'da 2.9641/2.9675 düzeyinde işlem görüyor.  
 

TÜRK LİRASI EN KÖTÜ PERFORMANSI GÖSTERDİ

TL gelişmekte olan ülke para birimleri arasında açık ara en kötü performansı gösterirken, kurun 3 TL'yi görmesiyle TL'nin yılbaşından bu yana dolar karşısında değer kaybı yüzde 22'ye erişti.  

ING Bank Özel Bank Stratejisti Pınar Uslu; "TL zati TCMB, politik ortam ve güvenlik kaygıları sebebiyle baskı altında. Böyle bir ortamda hacimsiz Asya seansından 3 düzeyindeki opsiyonlar tetiklenmiş olabilir, nitekim 3 düzeyi görüldükten sonra geri geldi. Her ne kadar TL'yi etkileyen unsurlar değişmemiş olsa da, bir gün önce akşam yayımlanan Fed tutanakları sonrasında TL'nin biraz değer kazanması beklenebilirdi. TCMB bugün de likiditeyi bölüme yoluna gidecektir" diye konuştu. 
 

BORSA DÜŞÜŞLE BAŞLADI

Borsa İstanbul yeni güne de düşüşle başladı. Endeks ilk dakikalarda dünkü kapanışının yüzde 0.81 altında işlem gördü.

ALTIN HEM DIŞARIDA HEM İÇERİDE UÇUYOR

Doların Asya işlemlerinde 3 TL'yi geçmesiyle altında da yükseliş başladı. Gram altının ücreti 109.939 TL'ye dayandı. Altının ons ücretinin son 7 ayın doruğu olan 1.140 dolar tırmanması Kapalıçarşı'da yükselişi hızlandırdı.

Hemen peşinden bir miktar gerileyen gram altın sabaha saatlerinde Kapalıçarşı'da 108 TL civarında işlem görmeye devam ediyor.

Altının gram ücretindeki yükseliş ile beraber çeyrek altın kapalı çarşıda 178,01 TL'ye kadar yükseldi. 

20-08-2015

Facebook Yorumları

replika saat
astropay
paykasa
astropay
astropay