• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Dükkan sahipleri ayda 2000 lira ekstradan kazanabilir
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Dükkan sahipleri ayda 2000 lira ekstradan kazanabilir

Dükkanının bir bölümünü, anlaştığı bankanın ATM’sine ayıran esnaf, alet başına 2.000 TL’ye kadar para kazanabiliyor.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre İstanbul’un hareketli caddelerinde bulunmak isteyen bankalar bir takım dükkanlarla anlaşıp mağazanın bir bölümünü ATM’ye dönüştürüyor. Hızla dağılan ‘Dükkan tipi ATM’ler hem kira yükünü hafifletmek isteyen esnafa hem de bankalara kazandırıyor. Uygulamayla ciddi ek gelir ele geçirebildiğini gören mülk sahipleri ‘Ana cadde üzerine ATM kurulabilen dükkan’ başlıklı duyurular veriyorlar. Merkezi noktalarda olmak isteyen bankalar da bu önerilere yoğun alaka gösteriyoryan. 

YÜZDE 25'İ DÜKKAN TİPİ

Türkiye genelinde 4 bin 200 ATM’ye sahip Akbank, “Dükkan tipi ATM” açan müesseselerden biri. Akbank Dolaysız Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz dükkanlarla da anlaşıp heyetim yaptıklarını söyledi. Oğuz, “Alanları, müşterilerimizin lokasyonlarını, nüfusun yoğun olarak bulunduğu bölgeleri değerlendirerek belirliyoruz. Ayrı olarak müşterilerimizin bize daha rahat erişebilmeleri için onlardan ATM kurmamızı istedikleri yerleri de sosyal medyadan soruyor ve onların görüş ve isteklerini değerlendirerek kurulumlarımıza öncelik veriyoruz” diye konuştu.

'KISMİ CEPHE KİRALAMASI'

Bankalar şlek caddelerde dükkan sahiplerinden kısmi cephe kiralaması yapıyor. Müşteri kitlesinin yoğun olduğu noktalar, şube bulunmayan lokasyonlar gibi hareketli noktalarla alışveriş merkezleri en gözde yerler arasında bulunuyor.

'DÜKKANLARA KİRACI OLUYORUZ'

Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kürşad Demirkol "Dükkanlarla anlaşıp kiracı oluyoruz. Bu uygulama dükkan sahiplerine de ek bir gelir yaratıyor dedi.

EMLAKÇILAR İSTİYOR

Dükkan Tipi ATM heyetimi için, yaya trafiği ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu ve etrafsal koşullar gereği başka tipte bir kuruluş yapılamayacak lokasyonları seçenek ettiklerini ifade eden Orkun Oğuz "Bankaların iştahları ile mülk sahiplerinin müessesesel firmalara kiralama konusundaki pozitif yaklaşımları birleşiyor. Emlakçılardan da dükkan tipi ATM için talep ve teklifler geliyor” diye konuştu.

19-11-2015

Facebook Yorumları