• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Emeklilere müjde, zamlı maaşlar bayram öncesi ödenecek
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Emeklilere müjde, zamlı maaşlar bayram öncesi ödenecek 

Temmuz ayı itibari ile zam heyecanı yaşayan emeklilere bir mutlu haber daha Bakanlık tarafından verildi. Zammın aylıklara Temmuz ayında yansıtılacağı dile getirilirken banka promosyon çalışmalarında da sona gelindiği izah etti.

Ekonomik manada sık sık zorluk yaşandığını ifade eden emeklileri sene ikinci yarısı başlarken iki adet müjdeli haber bekliyor. Emeklileri ekonomik manada deşarj olmak emeliyle uygulanması tasarılanan zamların bu ay içerisinde aylıklara yansıtılması bekleniyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri için enflasyon zammının yansıtılacağı konuşulmuş hemen peşinden memur emeklileri unutulmayarak yüzde 5 zam yapılacağı izah etmişti.

Yapılacak olan zamların sene ikinci yarısı bakımından aylıklara yansıtılmaya başlanacağı konuşulmuştu. Söz verildiği gibi Haziran ayı itibari ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacakları enflasyon zammının aylıklara yansıtılacağı dile getirildi. Bu farkın ise yüzde 4 oranında aylıklara en fazla 152 liraya eşit gelecek şekilde yansıtılacağı öğrenildi. Memur emeklileri için zammın ise yüzde 5 oranında yapılacak olan farkın en az 81 lira olarak yansıtılacağı dile getirildi.

Emeklilere ikinci bir müjde ise bakanlık ve bankalar arasında yapılan promosyon anlaşmasında sona gelindiği ortaya çıktı. Bu anlaşmalar çerçevesinde emeklilere promosyon olarak bankalardan 900 lira öneri edilirken bakanlık bu konuda ücreti yükseltmeye çalışıyor. Bunun üzerine bayrama kadar anlaşma sağlanması beklenirken 3 senelik peşin fiyatın bayram sonrasında emeklilere sırasıyla ödenmesi bekleniyor. Bu sayede emekliler için çifte müjde verilirken çalışmaların hala devam ettiği öğrenildi. Bunun üzerine emekliler şimdiden Temmuz ayının gelmesini dört gözle beklemeye başladılar. 

18-06-2016

Facebook Yorumları