• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Emeklilerin alacağı maaş promosyonları belirlendi
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Emeklilerin alacağı maaş promosyonları belirlendi

1000 lira altı aylığı olan 300 TL, 1000-2000 TL arasına 375 TL promosyon alacaklar. 2000 TL üstü aylıklar ise 450 TL promosyon alacaklar. Emekli 3 sene süresince hesabını bankada meblağsa promosyon fiyatları 1-3 ay arasında ödenecek.

‘FEDAKARLIK İSTENECEK’ DEMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önceden yaptığı izahta promosyon meblağları izah eden miktarların daha altındaydı. Müezzinoğlu, “Bin liranın altında aylık alan bir emeklimize üç seneliğine verilebicek rakam 200 liranın altında. Bin ile 2 bin lira arasında emekli aylığı alanların reel olarak banka hesaplarına göre alabilecekleri rakam 300'ün altında… Bu rakamlar böyle olduğu için Başbakan'ımız Bankalar Birliği'nden fedakarlık isteyecek. O fedakarlık arzu ederiz ki emeklimize yılbaşında çerez ikramiyesi gibi olsun” ifadesini kullanmıştı

‘EMEKLİLERİN ÜZERİNE PARA VERMESİ GEREK’

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, göreve geldiği Eylül ayında emekliyi üzecek izahlar yapmıştı. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, emeklilerin aylık aldığı bankalardan promosyon alınmasına yönelik hükümet olarak taahhütlerinin olmadığını söylemişti. Bankaların, emekli aylıklarını ödedikleri için bir hizmet yapktıklarını kaydeden Bakan Müezzinoğlu, bu hizmetin karşılığında emekliden komisyon alma hakları bulunduğunu fakat almadıklarını müdafaa etmişti.

Bakan yaptığı izahta şunları demişti:

“Banka da diyor ki, ‘Ben senin paranı ayağına kadar getiriyorum ve sana teslim ediyorum ve bundan da hiç bir fiyat almıyorum. Asalında transfer komisyonu alıyorum. Bu hizmeti ben sana fiyatsız yapıyorum bugüne kadar.' Fakat bir başkası para yatırsa komisyon alıyor. Hükümetin emeklilere yatırdığı paranın emeklilerimizin eline gitmesi için banka burada bir hizmet yapıyor mu? Yapıyor. Bu hizmetin karşılığında komisyon hakkı var mı? Elimizi yüreğimize koyduğumuzda var.”

Önceden yapılan izahlarda ise 1000 TL altı aylık için 120 TL, 1000-2000 TL arası aylık için 250 TL, 2000 TL’nin üstü için ise 450 TL promosyon verileceği belirtilmişti.


Kaynak : Sözcü

30-12-2016

Facebook Yorumları