• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Enerjide dev şirketler iflasın eşiğinde
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Enerjide dev şirketler iflasın eşiğinde 

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de 16 ay içinde toplam 60 gaz firması iflasını istedi. 2016 senesi içinde dünya genelinde petrol ve gaz şirketlerinin takriben üçte birinin iflas baskısı altında bulunduğu bildirildi.

1845'te Londra'da kurulan ve merkezi New York'ta olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'li danışmanlık firması Deloitte'in dünya genelinde 500 firma arasında yaptığı araştırma neticeninde, 175 petrol arama ve imalat firmasının iflas rizikosu altında olduğu ortaya çıktı.   160 firmanın düşük bir baskı altında olmasına karşın, 2016 içinde aynı düzeyde kaygı verici noktaya gelebileceği kaydedilen araştırmada, 175 firmanın, petrol ücretlerinin düşük olması ve 150 milyar dolarlık borç yüzünden "yüksek rizikolu" hale geldiği bildirildi. Deloitte'in konuyla alakalı izahında, petrol arama ve üretim firmalarının bugünkü iflasları ve mali vaziyetleri, Büyük Buhran dönemindeki enerji firmalarının içinde bulunduğu döneme benzetilirken, vaziyetin daha da kötü hale gelebileceği belirtildi.  

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de 60 gaz şirketi iflas etti 

2014'ten 2015 sonuna kadar 35 petrol arama ve imalat firmasının 18 milyar dolarlık borcundan dolayı "iflas savunması" müracaatında bulunduğu AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de 16 ay içinde toplam 60 gaz firmasının iflasını istediği belirtiliyor.  Aynı zamanda petrol ücretleri 29 doların altına kadar düşerken, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'li bir takım petrol firmaları imalatını düşürmüştü.  AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de petrol endüstri dışında fosil yakıt endüstri de büyük bir kriz içerisinde bulunuyor. Bunlar arasında kömür endüstri ilk sırada bulunurken, bu endüstrinin en büyük problemini ucuz gaz ücretleriyle rekabet oluşturuyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Enerji Bilgi İdaresinden (EIA) geçen ay yapılan izahta, Kasım 2015'te AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin aylık kömür kullanımının son 35 sene en düşük düzeyine düştüğü bildirilmişti. EIA, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de enerji kaynağı olarak natürel gazın, Nisan 2015'ten beri önde olduğunu duyurmuştu.

18-02-2016

Facebook Yorumları