• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
FETÖ Taşınmazlarına el kondu, toplam değer 12 milyar lira
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

FETÖ Taşınmazlarına el kondu, toplam değer 12 milyar liraÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Aa Editör Masası’nda gündeme ait izahlarda bulundu, sualleri cevapladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki'nin izahları şöyle;

"(FETÖ'nün taşınmazları) Hazineye 2 bin 514 adet taşınmaz devredilmiş. Vakıflar tarafına devredilen var. Vakıflar Genel Müdürlüğüne devredilen taşınmaz adedi de 2 bin 83. Yasa Kararında Kararname yayınlanmadığı halde özel bir çabayla arkadaşlarımızın kaçırmasını engelledikleri taşınmaz sayısı da bin 148 adet. Bütün bunların değeri kabaca, Maliye hazinesine devredilen taşınmazların 8,3 milyar lira, vakıflara devredilen 2,7 milyar lira, özel çabayla belirleyenler 1 milyar liraya yakın. Toplamda 12 milyar liraya yakın bir mal varlığı şu anda hazine yerine, devlet adına, ulus adına kayda girmiş gözüküyor."

"7 İLÇEDE 30 BİN KONUT YAPMAMIZ GEREKLİ"

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terörden zarar gören şehirler: Çok ciddi çatışma yaşanan ve şehirlerde hasar bırakan, onlarca hanelerin yıkıldığı kaza sayısı 7 olarak görünüyor. Vasati yuvarlak bir rakam söyleyeyim. Bu 7 kazada 30 bin kadar konut yapmamız gerekli. Bu konutları da hak sahiplerine dağıtmamız gerekli."

Diyarbakır'ın Sur kazasının yine inşası: Orada savunma emelli imar tasarısı var. Bu savunma emelli imar tasarısı dışında bir şey yapılmayacak. Hiçbir şekilde burası kimseye peşkeş çekilmeyecek, alışveriş merkezleri yapılmayacak, yüksek katlı konutlar yapılmayacak.

Kaynak : HT Ekonomi
 

02-09-2016

Facebook Yorumları