• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
GSS Borçları Siliniyor
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

GSS Borçları Siliniyor

 

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Kabine toplantısı hemen peşinden gerçekleştirdiği medya toplantısında gündeme ait izahlarda bulundu. 

64'üncü Hükümet’in ilk 3 ay içerisinde vaatlerinden yüzde yüzünü gerçekleştirdiğini belirten Kurtulmuş, “64'üncü Hükümet, hükümet programında vaad etmiş olduğu vaatlerin bugün göndereceğimiz birtakım yasa tasarılarıyla beraber tamamını yüzde 100'ünü 3 ay içinde gerçekleştirmiş bulunmaktadır. 7 yasa tasarısı daha Meclis’e gönderilmemiştir. Bunlar üzerindeki son çalışmalar yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, “Gönderdiğimiz eylem paketi içinde olan birkaç hususu paylaşmak isterim. Çalışma hayatı ve sosyal güvenlik konusunda konular arasında 25 yaş öncesi gençlerin birikmiş genel sağlık sigortası prim borçlarının silinmesi, patron sigorta priminin karşılanması, özel kesime ait olan meslek okulunda okuyan talebeler ile alakalı hükümetin destek olması, sendikaların terör mağdurlarını ayni ve nakdi yardımlar yapabilmesi.” diye konuştu.

“Bugün bu reform paketi ile alakalı toplam yürürlülük maddeleri ile beraber 52 madde olan paket, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’ye gönderilmiştir” diyen Kurtulmuş, “Şu anda devam eden Kabine’nda ele alınacak 3 konu var. Alt patronların kamuda istihdamıyla alakalı son tertip etmenin yapılması, sıhhatle alakalı tertip etmeler, gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı konusunda meselelerin çözülmesi konusunda bakan arkadaşlarımız sunumlarını yapacak” dedi. Terörün bu ülkeyi terörize etmesine katiyen izin vermeyeceklerini belirten Kurtulmuş, “Terör örgütlerini kategorize etmeden, bütün Türkiye arkadaşları, Türkiye’nin bu zorlu mücadelesinde yanında olmak vaziyetindedir. Ümit ediyorum, hep birlikte bu kararlılık içinde terör örgütlerine şart olan yanıtı vereceğiz” diye konuştu.

22-03-2016

Facebook Yorumları