• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
İş dünyasında büyük FETÖ Operasyonu başlıyor
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

İş dünyasında büyük FETÖ Operasyonu başlıyor 

FETÖ üyelerinin faaliyetlerine ait detaylar ortaya çıkarken iş dünyasındaki kriptoları da çözülüyor. İstihbarat ve denetim birimleri örgüt azalarının sosyal medya hesapları, e-posta trafiği üzerinden ilişki kurduğu şirket ve işadamlarına ilişkin listeyi de ortaya koydu.

NAKIBOĞLU GÖZALTINDA

Bir gün evvel ilk operasyon Gaziantep'te gerçekleştirildi. Naksan Holding İdare Heyeti Azası Taner Nakıboğlu, darbe teşebbüsüyle alakalı tahkikat dahilinde Gaziantep Havaalanı'nda gözaltına alındı. Halka açık olan şirketi Royal Halı'nın payları gün içine yüzde 11.89 düşüş yaşadı. Ayrı olarak, FETÖ darbe teşebbüsüne destek olduğu öne sürülen Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener de, Balıkesir'in Ayvalık kazasında gözaltına alındı. Koza-İpek Holding, Kaynak Holding gibi Paralel Yapı'nın bilinen şirketleri dışında takriben 20 bin şirkete yönelik bir senedir inceleme yürütülüyor. Bu incelemelerin nihayetinde Paralel Yapı ile direk ve endirekt irtibatı bulunan 8 bin şirket belirlendi.

LİSTE HAZIRLANDI

Bu şirketler, sahipleri ve irtibatlı isimlere ait kapsamı geniş dosya hazırlandı. Firmalar üzerinden örgütü finanse eden işadamlarının listesi de çıkarıldı. Yurtdışı vakıf, dernek, örgüt birimlerine para transferlerinde rol oynayan 100'e yakın işadamı olduğu belirlendi. Bu işadamlarının yaptığı para transferlerinin izi sürüldü. Paralel yapının ve destek olanların yurtdışındaki mal varlıkları da dondurulacak.

MALLARINA EL KONULACAK

FETÖ'ye destek sağladığı belgelenen bütün şirketlerin mal varlığına el konulacak. Paraları yurtdışına transfer edenler de örgüte destekten yargılanacak.

TANINMIŞ KİŞİ ET RESTORANI KAPATILDI

Bolu Dağı'nda faaliyet gösteren ve sahibi 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na finansal destek sağladığı öne sürülen tanınmış kişi et restoranı kapatıldı. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki tahkikat dahilinde 'İsmail'in Yeri' kapatıldı. D-100 karayolunun Düzce kesiminde yol kenarında yer alan restorana gelen polis ve jandarma ekipleri, içeride arama yaptı. Sahibi, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı öne sürülen işyerinin yetkili ve çalışanlarına kapatma kararı tebliğ edildi.

21-07-2016

Facebook Yorumları