• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Kaynak Holdinge ait 13 şirkete kayyum atandı
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Kaynak Holdinge ait 13 şirkete kayyum atandı 

Anadolu 5. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği öne sürülen Kaynak Holding ile ticari faaliyet içinde olduğu saptayan 13 şirkete daha kayyum atandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik yürütülen tahkikat dahilinde, 81 şirkete atanan kayyumların 15 Temmuz darbe teşebbüsü öncesi ve sonrasında yaptıkları çalışmalar neticesinde, 13 şirketin daha holdingle ticari faaliyetleri bulunduğu saptadı.

Bunun üzerine soruşturmayı yürüten savcılık, mevzubahis 13 şirkete daha kayyum atanmasını istedi.

Talep üzerine Anadolu 5. Sulh Ceza Hakimliği, Elbruz Enerji Elektrik İmalat Endüstri Ticaret AŞ, Akasya Alçı Maden İmalat AŞ, Aksan Ak Madencilik Enerji Endüstri ve Ticaret AŞ, Akasya Yapı Endüstri ve Ticaret AŞ, Aker Mağazacılık Tekstil Ticaret Endüstri AŞ, Akerler Tekstil Ticaret Endüstri AŞ, Ortadoğu Tekstil Ticaret ve Endüstri AŞ, Akbulut Tekstil Ticaret ve Endüstri AŞ, Erfa Mühendislik Turizm İnşaat Endüstri Taahhüt Ticaret AŞ, Ertur Mühendislik İnşaat Taahhüt Turizm Endüstri ve Ticaret AŞ, Oden Enerji Mühendislik Teknoloji Geliştirme ve Danışmanlık hizmetleri AŞ, BJ Tekstil Ticaret ve Endüstri AŞ ile Nurpak Boya Apre Endüstri ve Ticaret AŞ'ye kayyum atanmasına karar verdi.

Hakimlik, evvelki şirketlere atanan kayyumlar iş adamı İmran Okumuş, avukat Sezai Çiçek, bilişim uzmanı Hüseyin Yaşar, maliyeci Aytekin Karahan, medya ve halkla ilişkiler uzmanı Ertuğrul Erdoğan, vakıf ve dernek uzmanı İsmail Gülen ile vergi denetçisi Levent Küçük'ün bu şirketlerde de görev almasına hükmetti.

Kayyumlara şirket başına asgari fiyat oranında aylık ödenmesi kararlaştırıldı.

Kaynak Holding'e yönelik soruşturma kapsamında bugüne kadar kayyum ataması yapılan şirket sayısı 94'e yükseldi.

28-07-2016

Facebook Yorumları