• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
KDV indiriminin uzatılması konusunda değerlendirilme yapılacak
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

KDV indiriminin uzatılması konusunda değerlendirilme yapılacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, beyaz eşya satışlarında geçen sene şubat ayına göre yüzde 30 üzerinde artış olduğunu izah etti. Piyasada pozitif bir atmosfer olduğunu ifade eden Bakan Ağbal, KATMA DEĞER VERGİSİ indiriminin uzatılması konusunu değerlendireceklerini belirtti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Çorum'a geldi. Öncelikle Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (ÇESOB) ziyaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, Birlik Başkanı Yalçın Kılıç ile görüştü.

Mobilya sektöründe KATMA DEĞER VERGİSİ oranlarının yüzde 18'den 8'e düşürülmesine teşekkür eden ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, nisan ayında bitecek olan KATMA DEĞER VERGİSİ indiriminin uzatılmasını istedi.

Mobilya ve beyaz eşya sektöründe piyasanın canlanması için geçici müddetli bir tertip etme yaptıklarını izah eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bu iki sektör ekonomide dinamo sektör. Bir hayli sektörle alakalı. Bu yüzden gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada nisan ayının nihayetinde bu tertip etme müddeti dolacak. Fakat bakacağız, vaziyeti değerlendireceğiz. Şimdi müthiş pozitif bir atmosfer var. En son gelen rakamlar beyaz eşya satışları geçen yılki 2016-2017 şubat aylarına göre satışlar yüzde 30'un üzerinde artmış. Ben aynı oranın mobilya sektöründe de olduğunu görüyorum. Dolayısıyla bu piyasada bir hareketlenme getirdi. Alışverişe bir canlılık getirdi. Bunu da dikkate alacağız. Yeter ki esnafımızın yüzü gülsün. Alışveriş olsun bereket olsun. Ekonomide çarklar dönsün" diye konuştu.

Esnafın milletin sigortası olduğunu ifade eden Bakan Ağbal, "Siz de bizler için çok ehemmiyetlisiniz. Esnaf bu milletin sigortasıdır. Sizler bu milletin birliğine dirliğine vatana sevgi ile bağlı insanlarsınız. Sizler kuvvetli oldukça bu memleketin birlik beraberlik daim olacak. Bunun için asal olan sizsiniz esas olan ulus biz sizin isminize vekiller olarak bu millete hizmetkarız başka bir şey değiliz. Siz varolun" ifadelerini kaydetti.

 

 

21-03-2017

Facebook Yorumları