• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Limak büyük bir projeye daha imza atıyor
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Limak büyük bir projeye daha imza atıyor 

Anlaşmaya Limak İnşaat yerine Limak Holding İdare Heyeti Azası Serdar Bacaksız imza atarken Dnipro şehri adına Belediye Başkanı Borys A. Filatov imzaladı. Şartnameye göre inşaatın 5 senede bitirmesi öngörülüyor. Toplam uzunluğu 4.5 kilometre olacak olan ve şehrin en merkezi konumunda yer alacak yeni metro hattı 3 istasyondan oluşacak.

İmza merasiminde bir konuşama yapan Serdar Bacaksız, “Limak Grubu olarak Ukrayna’da böyle bir işe imzalamaktan dolayı son derece mutlu ve gururluyuz. Bu kontratın bizim açımızdan Ukrayna’da çok ehemmiyetli bir başlangıç olacağına inanıyorum. Şartnamede inşaat müddetimiz 5 sene olarak belirlenmiş olsa da Limak olarak her vakit olduğu gibi müddetinden önce ve kaliteli bir şekilde bu işi bitirerek teslim edeceğiz. Öngörümüz bu işi 4 yıl içinde bitirmek” dedi.

DİZAYN VE ELEKTROMEKANİK’ DE LİMAK’TAN

Bacaksız, yaptığı izahta yalnızca inşaatın değil dizayn ve elektromekanik işlerinin de Limak tarafından yapılacağını belirterek, “Şirketimiz açısından ehemmiyetli bir dönüm noktası olacak. Bu iş bitirme ile dünyanın pek çok başka yerinde metro inşaatı ihalelerine katılmayı amaçlıyoruz” dedi..

Projenin ihale sürecinin ise takriben 4.5 sene sürdüğünü ve imza evresine gelebilmek için çok uzun uğraşılar verildiğini ifade eden Bacaksız, “Bir Türk firması olarak böylesi zorlu bir ihale sürecinin hemen peşinden bu kontratı imza atıyor olmaktan da ayrı olarak gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Finansmanı tamamiyle Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tarafından sağlanacak olan metro hattı ihalesine 30’dan fazla beynelmilel inşaat firması katılmıştı.

28-07-2016

Facebook Yorumları

replika saat
astropay
paykasa
astropay
astropay