• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Rent A Car firmaları trafik cezalarına isyan ediyor
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Rent A Car firmaları trafik cezalarına isyan ediyor 

Günlüğü 100-250 liradan araç kiralayıp kesilen trafik cezalarını şirketlere bildirmeyen müşterilerin biriken binlerce liralık ceza makbuzları, işletmecileri sanki iflas noktasına getirdi.

Bazı işletmeciler borçları ödeyebilmek için gece gündüz bu kişilere erişip tahsilat yapmaya çalışıyor. Bazıları ise işlerini devam ettirebilmek için ellerindeki malları satıyor.

Bursa'nın Merkez Osmangazi kazası Çarşamba Semti'nde faaliyet gösteren 16 senelik araç kiralama şirketinin sahibi Esvet Uzun, trafik cezası meselenine bir türlü çözüm bulamadıklarını söyledi.

Ellerindeki borç makbuzlarının oldukça arttığını belirten Uzun, "Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinden bu meseleye bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Hız ve ceza makbuzları ile dükkanımız doldu. Yurttaş 100 lira vererek araç kiralıyor, 'Nasıl olsa bana gelmiyor' diye trafik cezalarını ödemiyor. Aracı teslim ettikten 3 gün sonra ise cezası geliyor" diye konuştu.

Uzun, ceza uygulanan müşterilerini aradıklarında sanki suçlu vaziyete düştüklerini ifade etti.

'Avukatlar da derdimize çare olmuyor'

Kendisine tebliğ edilen ceza meblağının 69 bin liraya eriştiğini anlatan Uzun, şöyle konuştu:

"Bizi, tehdit edildik diye polise, savcıya yakıntı ediyorlar. Bazıları ben Meclis'teyim, milletvekili danışmanıyım, babam milletvekili diye bizi tehdit ediyor. Alacağımızı alamıyoruz, iflasın eşiğindeyiz. Tüm banka hesaplarıma ve taşınmazlarıma haciz konuldu. Avukata verdiğimiz vakit, haneden bir şey alamadıkları için insanlar çok rahat. Ne yazık ki avukat da derdimize çare olmuyor. Polis arkadaşlarımız cezayı olay yerinde yurttaşın kimlik numarasına kesse o vakit bizim için sıkıntı kalmıyor."

Bir başka işletmeci Murat Hatırlı ise işi gücü bıraktıklarını, ceza uygulanan müşterilerin peşine düştüklerini belirtti.

Sahibi olduğu şirkete bir takım müşterilerinin 60 bin liralık trafik cezasının tebliğ edildiğini bildiren Hatırlı, "Bu meselenin çözülmesini yetkililerden rica ediyoruz" diye konuştu.

24-02-2016

Facebook Yorumları