• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Turizmcilerden çağrı var
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Turizmcilerden çağrı var

 

Türkiye Yolcu Acentaları Birliği (TÜRSAB) İdare Heyeti Başkanı Başaran Ulusoy, politikacılara anlaşma çağrısı yaptı. Ulusoy, “Gelin artık anlaşın, anlaşamazsanız gelin bizimle tatil yapın, deşarj olursunuz” diye konuştu. Yaklaşan kurultay turizmi dönemi öncesinde medyaya bir değerlendirme toplantısı tertip eden Ulusoy, Türk turizminin içinden geçtiği sıkıntılı dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB’ın tüm yolcu acentaları ve turizmciler ile ortak çalışarak meseleleri aştığını belirtti Ulusoy, manipülasyonlara saygı gösterilmemesi gerektiğini müdafaa etti.

Ulusoy, bakanlıklardan şehir içi erişimde turizm sektörü hissedarları ile ticari taksi ve minibüs-otobüsçüleri karşı karşıya getiren karmaşayı gidermelerini istedi. Ulusoy, “Ortadoğulu turist geldiği vakit havaalanından lüks arabayla alınmak istiyor. Amerikalı turist aynı şekilde. Ben bir turizmci olarak diyorum ki; ‘Bu benim yolcum bunu ben alacağım, taksici de diyor ki; ‘Hayır, yasa bu yetkiyi bize vermiş vaziyette, senin buna hakkın yok’. Ne yazık ki, şu anda 40 bine yakın taksiciyle, taşıma işi yapan direk muhatap olamayacağımız geniş bir kitleyle karşı karşıyayız” dedi.

‘THY BİZE SAHİP ÇIKSIN’

Türk Hava Yolları’nın (THY) TÜRSAB’a daha fazla destek vermesi gerektiğini belirten Ulusoy, “THY’nin Barcelona’ya, Manchester’e destekçi olduğunu biliyoruz. Unutulmamalı ki havayolu şirketleri bizimle var, turizmle var. Spor kulüpleri küme düşer fakat TÜRSAB küme düşmez. Havayolu şirketleri bilhassa de THY, TÜRSAB’a daha fazla sahip çıkmalıdır” dedi.

‘YENIKAPI’YI İSTİYORUZ’

Ulusoy, İstanbul’un yükselen kruvaziyer turizmi için Yenikapı’yı istediklerini söyledi. Ulusoy, “Galataport restorasyona girdi, 4-5 yıl yararlanma olanağımız olmayacak. Haydarpaşa , ideali Yenikapı Alanı’dır. Mitingler, toplu etkinlikler olduğu zaman senede 3 gün biz gemileri açıkta meblağız merak etmesinler, fakat 362 gün bize orası gerekli” diye konuştu.

29-08-2015

Facebook Yorumları