• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Türk Petrolleri halka arz için petrolün 60 dolar olmasını bekliyor
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Türk Petrolleri halka arz için petrolün 60 dolar olmasını bekliyor
 

Türkiye Petrolleri (TP) Genel Müdürü Besim Şişman, petrol ücretlerinin bir sene içerisinde biraz daha toparlanmasını beklediklerini ve 2017 Temmuz’da tertip edecek Dünya Petrol Kurultayı’ne kadar ücretlerinin toparlanması ve 60 dolarları görmesi halinde TP'nin halka arzının gerçekleştirilebileceğini bildirdi.

GREAT Yerel Petrol Ve Doğalgaz Doruğu'nde konuşan Kilolu, halka arzın uzun müddettir konuşulan ve dillendirilen bir konu olduğuna dikkati çekerek, “Ehemmiyetli olan Türkiye Petrolleri’nin kendi üzerine düşeni yapması. Halka arz için ücretlerin 60 dolarlara gelmesi gerekli. Bu bizim kararımız olmayacak. Biz hazırız diyeceğiz ve karar verilecek. 2017 Dünya Petrol Kurultayı’ne kadar kendi üzerimize düşeni bitirmiş olacağız” diye konuştu.

Kilolu, enerji dünyasında çok zorlu vakitlerden geçildiğini fakat çok fazla fırsatın bulunduğunu dile getirerek, bu fırsatların yalnızca TP değil tüm beynelmilel şirketler için geçerli olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin 2000’li yıllarda çok büyük enerji hamleleri yaptığını belirten Kilolu, Türkiye’nin akılalmaz bir dışa bağımlılığı olduğunu ve bunu kapatmak için çözüm üretmek gerektiğini söyledi.

Besim Kilolu, petrol ve doğalgazda dışa bağımlılıktan dolayı aktarılan kaynağın artabileceğine değinerek, “Bunu kapatmak için çözüm üretmemiz lazım. Elimizdeki kaynaklar rüzgar güneş vs. bunlarla yapılacak. Biz petrol ve doğalgaz ülkesi miyiz? Hayır ama yeniden de üstünde çalışalım. Yabancı kaynakları buraya çekelim. Dünyanın her yerinde TP gibi bir enstrümanı kullanmalıyız. Bunu özel sektörle beraber yapmalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

01-03-2016

Facebook Yorumları

replika saat
astropay
paykasa
astropay
astropay