• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Linkedin
  • Rss
Türkiye ve Çin arasında 7 farklı anlaşma sağlandı
İsyerlerim.Com | Sektörlerin Buluşma Noktası
Action Coin
Haber Kategorileri
İlginizi Çekebilir
Haber Detayları

Türkiye ve Çin arasında 7 farklı anlaşma sağlandı 

Reisicumhur Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Jinping başkanlığındaki heyetlerarası müzakerede iki ülke arasında 7 anlaşma imza attı.


 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çin Devlet Başkanı Xi Jinping (Şi Cinping) başkanlığındaki kurullar arası müzakerenin hemen peşinden iki ülke arasında 7 anlaşma imza attı. İmza merasimi Regnum Otel'de yapıldı. 

"Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Çin Halk Cumhuriyeti Hükümeti arasında, İpek Yolu Ekonomik Kuşağı ve 21. Asır Deniz İpek Yolu ile Orta Koridor Teşebbüsünün Uyumlaştırılmasına Ait Uzlaşma Muhtırası" ve "Türkiye Cumhuriyeti Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Çin Halk Cumhuriyeti Kalkınma ve Reform Komisyonu arasında, e-ticarette İşbirliğinin Güçlendirilmesi Uzlaşma Zaptı"na, Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ile Çin Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkanı Xu Shaoshi imza koydu. 

Edirne-Kars Yüksek Hızlı Tren projesi çerçevesinde hazırlanan "Demiryolu İşbirliği Anlaşması"nı Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ve Çin Ticaret Bakanı Gao Hucheng imza attı. 

"Türkiye Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında,  Türk Kirazlarının Çin'e İhraç Edilmesine Yönelik Nebat Sıhhati Gereklilikleri Protokolü" ve "Türkiye Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında, Türkiye'den Çin'e İhraç Edilecek Süt Ürünleri İçin Baytarlık ve Sıhhat Koşulları İle ilgili Protokol"e, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu ile Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi imzaladı. 

"Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile China Export and Credit Insurance Corporation (Sinosure) arasında Çerçeve İşbirliği Anlaşması" da Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve Sinosure Başkan Yardımcısı Luo Xi tarafından imza attı.  

Kumport Limanı'nın paylarının devrine ait anlaşmaya da Fiba Holding İdare Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin ile China Merchants yetkilisi Li Jianhong, China Ocean Shipping Company (COSCO) Group yetkilisi Ma Zehua ve China Investment Corporation (CIC) yetkilisi Zhang Qing imza koydu. 

 

15-11-2015

Facebook Yorumları